Nazwa realizatora: Fundacja "Radosne Dzieci"

Nazwa projektu: „Daleko od szosy”

Czas trwania projektu: 01.06.2020 – 31.10.2020

Miejsce realizacji projektu: osada Wilimowo w gminie Jonkowo

Kwota dofinansowania: 3 000,00 PLN


Główne cele projektu.

Głównym celem projektu była integracja mieszkańców osady Wilimowo, poprzez zwiększenie zaangażowania obywateli. Dobrem wspólnym w mniemaniu docelowym projektu było zaangażowanie wszystkich mieszkańców  Wilimowa w wspólne działania integrujące, a głównie ukierunkowane na rozwój dzieci. Zorganizowano różne aktywności angażujące dzieci do przebywania na łonie przyrody. W ramach projektu dzieci poznały lokalną historię. Celem była także edukacja ogólnorozwojowa w postaci warsztatów, zajęć, wykładów. Wykorzystano również interesujące formy nauki języka angielskiego. Podjęte działania spowodowały również kształtowanie prawidłowych zachowań w wyborze treści internetowych.

 

Osiągnięte efekty i korzyści dla społeczności.

1. nauka angielskiego: podniesiono poziomu wiedzy poprzez interesującą forma nauki, zdrowe podejście ukierunkowane na strony internetowe o pozytywnym przekazie.

2. survival: przeszkolono dzieci aby potrafiły zachować się w lesie, nauczono podstaw egzystencji bez udogodnień cywilizacyjnych, zbudowano więzi, nauczono poprawnych postaw społecznych.

3. wycieczka: ukształtowano postawy lokalnego patriotyzmu, przedstawiono lokalną historię, nauczono zasad bezpieczeństwa w ruchu rowerowym.

4. warsztaty fotograficzne: zapoznano dzieci ze sprzętem fotograficznym, technikami fotografii.

5. warsztaty ekoworeczków: wpojono proekologiczne postawy i nauczono zasad recyklingu.

6. warsztaty ornitologiczne i ekologiczne: zbudowano postawy wrażliwości na otaczającą faunę i florę oraz poszerzono wiedzę edukacyjną z przedmiotów przyrodniczych .

7. warsztaty bezpieczeństwa (Straż pożarna, Policja): ukształtowano właściwe postawy młodych obywateli w świecie, poruszono tematy w kwestiach różnych zagrożeń i właściwego zachowania się w danej sytuacji, przekazano wiedzę z anatomii człowieka i pierwszej pomocy.

8. warsztaty ZHP: dano podwaliny postaw patriotycznych, przekonywano najmłodszych do wartości wspartych hasłami: braterstwo, przyjaźń, służba.

9. kino plenerowe: uświadomiono dzieci jak ważny jest rozwój jednostki w dziedzinie kultury i sztuki, zapoznano uczestników zajęć z produkcjami wskazującymi pozytywne relacje i wartości.

10. Osiągnięto przede wszystkim efekt integracji społecznej w grupie mieszkańców zarówno dzieci jak i rodziców.

 

Z UWAGI NA PANUJĄCY STAN ZAGROŻENIA EPIDEMIOLOGICZNEGO COVID-19 WSZELKIE DZIAŁANIA, WARSZTATY, AKTYWNOŚCI ITP. BŁY PROWADZONE POD ŚCISŁYM RYGOREM ŚRODKÓW BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY.